Kuća na Viništu

Planinarska kuća Anka Komadina na Viništu (300 m nad morem) nalazi se, kao kontrolna točka 9, na Kapelskom planinarskom putu. Kuća je otvorena od 15. lipnja do 15. rujna, sa stalno prisutnim dežurnim, a sklonište cijele godine. Broj ležaja u kući 10, u skloništu 4.

Kuća je opskrbljena pitkom vodom iz cisterne, zahodom, rasvjetom iz solarnih panela, u kući je kuhinja sa svim priborom za kuhanje i jelo, spavaonica s madracima, plahtama i dekama. Jelo pripremaju korisnici od donesenih namirnica, kao i i piće.

Kućom upravlja i održava je Odbor kapelskog planinarskog puta, čiji su članovi HPD Vihor, HPD Kapela i PD INA Bjelolasica, svi iz Zagreba.

Prilazi kući:

• Pješice: markiranim Kapelskim putem od Kolovratskih Stijena, 4h, KT8 i Klenovice, 1h, KT10.
  • Autobusom: Zagreb – Novi Vinodolski – Kalanji, 25 min pješice.
  • Automobilom i kombijem: Novi Vinodolski – Ledenice – parkiralište Vinište 14 km, ili Klenovica – Drinak – parkiralište Vinište 5 km, do kuće pješice 8 min.